Mumine.com ve Anketlerimiz Forumundan Dost kazığı yedinizmi kimlerden? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Dost kazığı yedinizmi kimlerden?

  Reklam
  DOST KAZIĞI YEDİNİZMİ KİMLERDEN?

  Selamünaleyküm Bacılarım, Dün bir kardeşimiz sordu Ataist bir tanıdıgınız oldumu? Bu başlıkta cevap verip hep birlike bu konunun altını çizmek istedim.

  Konuya şöyle başlamak istiyorum İlk başta YARADILANI SEVİYORUM YARADANDAN ÖTÜRÜ.
  Arkadaşlık dostluk konusundada elimden geldigi kadar seçici olmak için çabalarım.Ama bazen zorunlu beraberlikler vardır .Gerek meslegim geregi, gerekse sosyal çevremde İslam, ataist,ermeni, hristiyan, çagdaş , laik,tarikat ve cemaat grupları, diger mesheplerden batı dogu kuzey güney, Türk Vatandaşı olmayanlar,erkek kadın zengin fakir vs vs.

  Ben diyologlarımda kimsenin siyasi düşüncesine dinine kökenine servetine fizigine girmedim.İnsanın kalıplaşmış fikirlerini değiştirmek çok zor neredeyse mümkün değil. Bunun için en ıyısı ınsanlara aramıza mesafe koymak kımseyle cok fazla kendınden odun vermemek en dogrusunun bunun olduguna ınanıyorum cunku ınsanlar sızın gıbı olmıyabılır uzulmemek ıcınde tedbır almak ve onlara dua etmek ve kendi yolumdan çizginden ayrılmamak en güzeli.

  Dostum diyebilecegim dertleşip omuzunda aglayabilecegim en az 10 kişi vardır. Dikkat edin arkadaşım demiyorum.Arkadaşım ise sayısız.

  Ama benim gerçek dostum ALLAH'tır.Gecenin 4'ünde hangi dostunuza telefon açabilirsiniz geliyorum diyebilirsiniz. Ama ALLAHı'mın istedigim her dakika kapsını çalabiliyorum. Aramızda kimse yok. Geri çevirmiyor beni.Çünkü kulun ALLAH'tan başka dost yoktur.

  Şimdi GELELİM kimlerden kazık yedin.Digerlerine zaten temkinli davrandıgım için zarar görmedim. En çok hemcinslerimden KADIN arkadaşlarımdan kazık yedim.Peki siz?


  Paylaş
  Dost kazığı yedinizmi kimlerden? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Aslında herkes yemiştin ama kimin kazık attığını esasında Rabbim bilir. Çünkü herkesin kendine göre sebepleri var. Ben ise hafızamı sildim belki yetmişim belki atmisimdir hatırlamak yine üzülmek istemiyorum. Ama üzüldüğüme göre kazık saydığım seylerden bayaa yetmişim. 3. 3
  Ben bikeresinde yedim ve cok agir geldi..cok sevdigim bir bacimdi..gerci miyal bacinin dedigi gibi herkesin sebebleri var belkide kazik degil bir anlik kiskanclik ta olabilir..ama yaralandim canim yandi..ama herkes hata yapabilir ben onu affettim Allah da hem onu hemde beni affetsin..ama görusmuyorum..sadece uzaktan duacisiyim..