Makale ve Şiirler ve Anı, Gezi, Deneme Yazılarınız Forumundan Kitap Okumanın önemi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kitap Okumanın önemi

  Reklam
  Kitap okumanın önemi ve gerekliliği
  KİTAP OKUMANIN FAYDALARI


  Kitap okumak insanın kişisel gelişimine önemli etkileri vardır. İnsanın hayal dünyasını,düşüncelerini, fikirlerini değiştirir.Konuşmasında kullandığı kelime sayısı artar.Yeni fikirler edinir.Her konuda bilgi birikimi artar. İnsanın benliğine çok şey katar. Bir olay karşısında fikirlerini kolay, anlaşılır, sözlü ve yazılı olarak rahatlıkla ifade edebilir.
  Kitapla birlikte insanlar hiç görmediği diyarların kokusunu,belki içinde bulunamayacağı olayların içinde bulur kendini.İnsanlar kitapla birlikte hiç bilmediği olaylara tanık olur,kendi fikirlerini ortaya koyar,farkında olmadan çeşitli bilgiler edinir.Kitapla birlikte insanlar tarihin tozlu sayfalarında yolculuk eder.Tarihi aynı zamanda yaşıyormuşçasına okur. Önemli insanların hayatlarında kendisini bulur.Kendisini olayın kahramanlarından biri sayar.İşte bu saydığımız zenginlikler kitap okuyarak olur.
  Fakat Türk milleti olarak bizler tembellik yaparak okumuyoruz. Bu zenginliklerden istifade edemiyoruz. Bazı araştırmalar bu acı gerçeği gözler önüne sermektedir. Örneğin bir Japon yılda 25 kitap okurken biz 6 kitap okumaktayız.
  Dünya çapında da kitap okumanın farkı gözler önündedir.Bir Japon la bir türkün bilgi birikimi arasındaki farklar açıkça görülebilindiği gibi.

  Çağımız bilgi çağı öğrenme çağı, dünyada belli bir otoriteye sahip olabilmemiz için çok kitap okumalı ve aileleri hep beraber okumaya yönlendirmeliyiz. Bizler ancak düşünerek gelişiriz. Düşüne bilmemiz içinde bol bol okumalıyız.Okumayı yemek yemek su içmek gibi zorunlu hale getirmeliyiz. Bu şekilde yaparsak cehalet zincirini kırmış oluruz. Dünyada lider olabilmemizin tek şartıdır okumak. Okuyan insan kazanır, okuyan millet kazanır.


  Paylaş
  Kitap Okumanın önemi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  iletişimin ağırlıklı olduğu çağımızın konuşmanın bilginin bir fark olarak kişide belirmesi lazım. İş hayatını sürdürürken kitap okumayı yemek içmek gibi algılanarak hayatın bir parçası haline getirmeli. 3. 3
  bilinmiyor
  çokkkkkk güzel ben beyendim herkesede tavsiye ederim . gerçekten bir insan günde bir cümle kitap okumadan dayanamaz. mesala ben dayanamıyorum . hep kitap okumak istiyorum . gerçektendeseher kitap okumanin faydalari