Yemek Tarifleri ve Ana Yemekler Forumundan Rengarenk Şişler (16 Şiş) Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Rengarenk Şişler (16 Şiş)

  Reklam
  Rengarenk Şişler (16 Şiş)


  Malzemeler
  4 İnce Dana Şnitzel
  4 İnce Dilim Kaşarpeyniri
  2 Çorba Kaşığı Sıvıyağ
  300 gr Kaşarpeyniri
  8 İnce Dilim Pastırma
  16 Mantar
  16 Kiraz Domates
  1 Salatalık
  1 Limon
  16 Ayıklanmış Karides
  1/2 Kavun veya bir parça Balkabağı
  Tuz, Karabiber


  Yemeğin Tarifi
  Şnitzelleri bir et döveceği ile inceltip tuz ve karabiberle tatlandırın. Her şnitzelin üzerine birer dilim kaşarpeyniri yerleştirip sarın. Bir kürdanla tutturun, Sıvıyağı bir tavada kızdırıp ruloları 15 dakika kadar çevirerek pişirin.

  Tavadan alıp soğumasını bekleyin. 1,5 cm kalınlığında dilimler halinde kesin. 300 gr kaşarpeynirini 2 cm büyüklüğünde küpler halinde doğrayın. Pastırma dilimlerini ince şeritler halinde doğrayıp peynir küplerinin etrafına sarın.

  Mantarları ayıklayın. Domateseri ve salatalığı yıkayıp ayıklayın. Salatalığı kabuklarını soymadan uzunlamasına ikiye bölüp, iri parçalar halinde doğrayın.

  Gerekirse karideslerin kabuklarını soyun. Kuyruk kısımlarını koparmayın. Limonu iyice yıkayıp yarım ay şeklinde sekiz dilime bölüp tekrar ikiye bölün. Eğer kavun kullanıyorsanız, kavunun çekirdeklerini ayıklayıp çukur kısmı alta gelecek şekilde düz bir servis tabağına yerleştirin.

  Hazırladığınız malzemeleri dilediğiniz sıraya göre şişlere geçirin. Şişleri kavunun üzerine saplayın.


  Paylaş
  Rengarenk Şişler (16 Şiş) Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sofraları süsleyecek ve iştahları kabartacak çok güzel bir yemeğe benziyor. Bir çok sebzenin kullanılması ve kaşar peynirinin eklenmesi güzel görünmesini sağlayacaktır.