İslam Dini ve İman Bölümü ve Allaha İman Forumundan Denizin Dibi Allahın Varlığını Haykırıyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Denizin Dibi Allahın Varlığını Haykırıyor

  Reklam
  DENİZ DİBİNDEKİ HAYATLAR


  Derin deniz dipleri bir mânâda kum çöllerine benzer. Derinliklerde de çölde olduğu gibi çok az hayat emareleri bulunur. Fakat buralar çöllerden farklı olarak sudan değil de enerjiden mahrumdur. Güneş ışığı görmeyen bu zifiri karanlıkta hayat sürdürebilmek sadece dibe çöken organik maddelerle mümkün olur.


  Çok yakın bir zaman önce enerjisiz olduğu zannedilen deniz dibinde yeni bir enerji kaynağı keşfedildi: Mağma enerjisi. Mağmanın deniz dibine ulaştığı yerlerde su altı vahaları vardır. Mesela Kaliforniya'nın güneyinde 2600 m. derinlikteki yüksek basınç ve 350 °C'lik sıcaklıkta bulunan bir sualtı kaynağında hayal edilemeyecek kadar güzel canlıların yaşadığı tesbit edildi.


  Yeraltındaki çatlaklarda mağmanın tesiriyle deniz suyu ısınır, mineraller çözünür ve devamlı su yüzüne doğru taşınır. Sıcaklık ve besleyici madde bolluğu burada hususi birçok canlının hayatını devam ettirmesine imkan sağlar.


  İnanılmayacak derecedeki bu zor şartlar altında hayatını devam ettirmekte olan hayvan topluluklarının bulunması, güneş enerjisinin dahi olmadığı bu derece zor şartlar altında harikûlade canlıların yaşaması ve bunun için buraların bol gıda ile bezenmesi bizi güç ve kudret sahibi Yaratıcı’ya götürmeli değil mi?


  ALİ İHSAN ER
  Paylaş
  Denizin Dibi Allahın Varlığını Haykırıyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  evet kardeşim .hiçbirşey kendi başına meydana gelmemiştir ..güzel bilgiler Allah razı olsun..denizin dibi,  deniz dibi,  deniz dibi resimleri,  deniz dibi resmi,  okyanusun dibi,  deniz in dibi,  DENİZ DİPLERİ RESİMLERİ