Dualar / Yakarışlar ve Alıntı Dualar Forumundan Şiddetli Rüzgar Esince Okunacak Dua Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Şiddetli Rüzgar Esince Okunacak Dua

  Reklam
  Şiddetli Rüzgar Esince Okunacak Dua

  Bir hadîsten öğrendiğimize göre rüzgâr bazan yağmur, bereket gibi hayırlı şeyler getirir. Bazan da kasırga ve yıkıntı gibi felâkete sebeb olur. Nitekim Resûl-i Ekrem Efendimiz rüzgârın estiğini anlayınca hemen dizleri üzerine çöker ve:

  “Allahümme’c’alha rahmeten ve lâ tec’alhâ azaben.” diye yalvarır, duâ eder, azaba değil, rahmete vesile olmasını dilerdi. Yâni, “Yâ Rabbi bu rüzgârı bize rahmete vesile kıl, azabımıza sebeb eyleme.”
  Bir diğer duâsında da Peygamberimiz şöyle yalvarmıştır:
  – Yâ Rab, şu rüzgârın içinde bulunanın ve hangi hizmet için gönderilmişse onun hayrını senden dilerim. İçinde bulunanın şerrinden ve gönderildiği şeyin şerrinden sana sığınırım.
  Demek ki, mü’min kendini hiç bir semâvî hâdisede garantide göremez. Her zaman büyük bir fırtına ve belânın gelmesi muhtemeldir. Bunun içindir ki, Resûl-i Ekrem Efendimiz devamlı teyakkuz halinde bulunur, şiddetli rüzgârlarda hemen iki dizi üzerine çöker, bir kasırga ve âfet gelmesinden Allah’a sığınırdı. Böylece belki de takdir edilmiş bir felâket ve musîbet kaza edilmez, yahut hafif olarak geçmesi sağlanmış olurdu.
  Resûl-i Ekrem Efendimiz her türlü âfete yüklü bulunan bulutu gökyüzünde görünce de yine Allah’a sığınır, şu duâyla ilticada bulunurdu:

  “Allahümme innâ neûzü bike min şerri mâ ürsile bihi.”
  “Gönderildiği şeyin şerrinden Allah’a sığınırız.”

  ....  Paylaş
  Şiddetli Rüzgar Esince Okunacak Dua Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Doğada var olan musibetlere karşı korunmak ve bunlara karşı korkumuzdan emin olmak için her şeyi elinde tutan kişiden yardım istenmeli. Allah olmazları var eden yüce yaradandır.rüzgar çıkınca okunacak dua,  ruzgar cikin,  tuzgar cikinca okunacak dua,  ruzgar du,  ruzgar esince okunacak dua,  siddetli ruzgar esince okunan dua,  şiddetli rüzgar duası