islamda Aile ve Aile hakkında yazılar Forumundan Bir kadın kocasından hangi davranışları bekler? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bir kadın kocasından hangi davranışları bekler?

  Reklam
  Kadın kocasından evi silip süpürmesini beklemez; ama "hiçbir şey yapmıyormuş" muamelesi görmeyi de hazmedemez. Hiç olmazsa samimi bir şekilde...

  Gülay Atasoy'un haberi


  Peki kadınlar, erkeklerden aile hayatında neler bekliyor? Erkekler acaba bu beklentileri karşılayabiliyorlar mı?
  Kadın kocasından evi silip süpürmesini beklemez; ama "hiçbir şey yapmıyormuş" muamelesi görmeyi de hazmedemez. Hiç olmazsa samimi bir şekilde "Hayatım bütün gün koşturup yoruluyorsun, Allah razı olsun." cümlelerini duymak, "sevgi" ve "şefkat" bekler.

  Kadınlar, eşlerinin kapıdan girer girmez, "Yorgunluktan ölüyorum" sözleriyle selamsız sabahsız direkt TV'nin karşısına geçmelerini istemez.
  Yapılan yemek ya da işlerle ilgili "takdir"lerini belirtmesini, bir eksiklik varsa "iğnelemeden" ve usulünce söylemesini bekler.
  Bir kadın eşinden, "Sustur şu çocuğu be kadın! Zaten akşama kadar kafam şişiyor. Bir de senin çocuğunun zırıltılarını mı dinleyeceğim? Görmüyor musun haberleri dinliyorum!" demesini beklemez. (Çocuk sanki sadece kadınındır!)
  Hanımlar eşlerinden evi toparlamasını beklemez. Ama en azından "Nerde benim çoraplarım! Şu kenarda duran çoraplarımın sana ne zararı var?" demek yerine çoraplarını belirli bir yere koyması öğrenmesini, kirliyse kirli sepetine bırakmasını bekler.

  Kadınlar işten gelen eşlerinin, "Aaa! Bu çocuk ağlıyor, yemek de hazır değil zaten arkadaşlar da beni bekliyor. Haydi eyvallah!" deyip çekip gitmesini değil, "Ben çocukla ilgileneyim sen bir şeyler hazırla yiyelim. İstersen yemekten sonra uzanıver. Ben çocuğa bakarım." gibi tepkiler, "hoşgörü", "yumuşaklık", "merhamet", "destek", "güven", "himaye" bekler.

  Kadınlar, eşlerinden tercihlerini, akrabalarını hor görmemesini bekler.
  Güllerin Efendisi, "hayırlı erkeğin, annenin çocuğuna lütuf ve merhameti gibi hanımını şefkatle karşılayan, acıyan, lütfeden, tatlılık ve yumuşaklıkla muamele eden erkek olduğunu bu davranışlarının yüz şehitlik makamıyla eşitlendiğini" söylüyor.
  Acaba sevgi, ilgi, şefkat, merhamet, hoşgörü vb. kadının erkekten beklediği şeyler başka gezegenlerden ithal mi ediliyor?

  Kilo ile mi satılıyor?
  Milyon dolarla mı alınıyor?
  Ne dersiniz bu akşam evinize en yakın bakkaldan 100 gram tebessüm, ilgi, sevgi, hoşgörü almaya?
  İnanın ki, bakkal amca sizden tek kuruş istemez.


  Paylaş
  Bir kadın kocasından hangi davranışları bekler? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir kadının kocasından beklediği şeyleri peygamber efendimizin eşleri dile getirmedikleri halde onların ruh dünyalarını anladığından gerekenleri yapmıştır. Kendi işlerini kendi yapması onlarla ilgilenmesi istişare etmesi gibi.kadın kocasından ne bekler,  kadin kocasina davranisi,  kadının kocasına davranışı,  bir kadin kocasindan ne bekler,  kadinlarin kocasindan beklentileri neler olmali islama gore,  kocadan ne,  islama gore kadinin kocasina davranislari