Soru ve Cevaplarla İslam ve Ahlak Soruları Forumundan Kadının gayr-ı müslim ve ahlaksız kadına karşı avreti Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadının gayr-ı müslim ve ahlaksız kadına karşı avreti

  Reklam
  Kadının gayr-ı müslim ve ahlaksız kadına karşı avreti


  bayanların erkeklerin yanında kapatmaları gereken yerler belli. lezbiyen bir bayanın yanında da aynı şekilde mi olmalıyız?


  Değerli Kardeşimiz;


  Müslüman kadınların, gayri müslim ve ahlaksız kadınlara göre avreti namahrem erkeklere olan avreti gibidir. Bunun böyle olmasının sebebi fitne ve dedikoduyu önlemektir. ( Tefsiru Ayatil Ahkam bil-Ezher, II, 164,İslam Fıkhı Ansiklopedisi, Prof. Dr. Vehbe Zuhayli.)  Hemcinslerine şehvet duyan lezbiyen kadınlar hakkındada aynı durum söz konusudur. Bu kadınlarda ahlaken yeterli olmadığı için müslüman bir kadının onların yanında tesettüre tam olarak riayet etmesi yani el, ayak ve yüz dışındaki bölgeyi örtmesi ve yabancı bir erkek varmış gibi kapanması gerekir.  Konu hakkında bilgi almak için tıklayınız.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör  Paylaş
  Kadının gayr-ı müslim ve ahlaksız kadına karşı avreti Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir bayan Müslüman olan bayanlar için avret sınırı ne ise farklı bir dinden olan bayanlar için de aynı sınır kabul edilir. Kadının bayanlar için avreti göğüs ile diz arası kabul edilmektedir.