Soru ve Cevaplarla İslam ve Ahlak Soruları Forumundan Bir kişinin fesat bir ortamda çalışması caiz mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bir kişinin fesat bir ortamda çalışması caiz mi?

  Reklam
  SORU: Merhabalar Hocam. Öncelikle Allah’ın selamı üzerinize olsun. Size sormak istediğim şu; ben bir firmada eğitim danışmanı ve satış sorumlusu olarak çalışmaktayım. Müdürümüzde Allah razı olsun kendinden Allah’tan korkan, dini bütün bir insan. Fakat şu an biz başka bir firmayla aynı kurumu kullanmaya başlıyoruz. Bu kurumun müdürü de tam tersi ağzında küfür eksik olmayan, herkesin arkasından konuşan bir insan. Böyle bir ortamda çalışılması ne kadar doğrudur ve izlenilmesi gerek yol nedir? Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

  CEVAP
  : Selamünaleyküm. Hayati bir zaruret söz konusu olmadıkça Mümin’e şahsiyeti ve akidesiyle çelişen bir ortamda bulunmaz. Bir süreliğine test etmek veya durumu düzeltmek için bulunabilirsiniz, ondan sonra kimliğinizi ortaya koymak zorundasınız. Mümin olmak bunu gerektirir.

  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Bir kişinin fesat bir ortamda çalışması caiz mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Helal ve harama dikkat edilmeyen günah yapmamaya dikkat edilmeyen bir iş yerinde bereket olmadığı için orada çalışmak yerine eğer mümkünse işin değiştirilmesi daha uygundur.