Soru ve Cevaplarla İslam ve Ahlak Soruları Forumundan Cinsi sapıklığın cezası nedir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Cinsi sapıklığın cezası nedir?

  Reklam
  Cinsî sapiklarin bazilari erkekle iliski kuruyor, bazilari da hayvanla. Erkegin erkekle, yahut hayvanla iliski kurmasinin Islâm hukukundaki cezasi nedir?
  ? Erkegin erkekle cinsî iliski kurmasi günahlarin büyügü, hatalarin azîmidir. Böyle kimselerin bedenleri mikrop yuvasi haline gelir, nefret ve tiksinti lâseleri durumuna düserler.


  Islâm hukukunda livatanin cezasi, bazi yerde idamdir, bazi yerde zina cezasi gibidir. Bazi durumlarda da hâkimin takdir edecegi tazir cezasi verilir. Tazir cezasi, dâvâyi gören hâkimin takdirine göre çogalir, azalir. Pisligin mahiyetine göre cezanin derecesi de farklilik arzeder.


  Hayvanla iliski de kesinlikle haramdir.
  Imamlarin ittifakiyla böyle bir sapiga verilecek ceza, yine hâkimin takdirine göre azalip çogalan tazir cezasidir. Imam-i Safiî Hazretleri bunun günahliginin siddetine bakarak zina gibi ceza görmesi gerektigini de ifade etmistir.


  Sapigin musallat oldugu hayvan eti yenen cinstense, etine bir haramlik gelmez. Ancak ibret olsun için hayvan kesilip mütecavizin tarlasina, yahut bir mer?aya gömülürse hikmetine uygun olur.


  Surasi bir gerçektir ki, azgin nefsine uyup da böyle büyük günah ve hatalara mâruz kalan kimseler için hersey bitmis, tevbe kapisi kapanmis degildir. Yapacaklari samimi tevbe, istigfar, dökecekleri sürekli gözyasi, duyacaklari derin pismanlik Allah?in afvina vesile olabilir. Yeter ki, tevbelerinde samimi olsunlar, hatalarini tekrar etmeme azminde ihlâsli ve imanli bulunsunlar. Allah sirkten baska bütün günahlari afveder. Sayet afve lâyik olacak kadar samimi pismanlik duyarlarsa.

  Ahmet Şahin  Paylaş
  Cinsi sapıklığın cezası nedir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir insan başka bir insana bakması ya da insan fıtratına yakışmayacak davranışlarda bulunması haramdır. Bu tür davranışlar sergileyen bir kimse günaha girmiş sayılır.telefon sapıklığının cezası,  msjla sapıklık cezaları,  telefon sapıklığının cezası nedir