Soru ve Cevaplarla İslam ve Ahlak Soruları Forumundan Aile içi huzuru bozan kocaya karşı tutum ne olmalı nasıl davranılmalı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Aile içi huzuru bozan kocaya karşı tutum ne olmalı nasıl davranılmalı?

  Reklam
  SORU: Hocam 28 yaşında evli ve 2 çocuğa sahip bir bayanım. Eşim bana sürekli küfür ediyor, sürekli seni boşayacam git annen güle diyor. Hiç huzurum yok. Beni temizliğe riayet etmemekle, çocuklarıma annelik yapamamakla suçluyor. Benim hatalarım var kabul ediyorum ama kaynanam ve kayınbabam her işime karışıyor, rahat hareket edemiyorum. Kocam, anne babana fazla gitme diyor. Yani anlayacağınız çok mutsuzum. Şeri hükümlere göre bu durumda kocam beni boşarsa vebala girmez mi? Ben ne yapmalıyım? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  CEVAP:
  Selamünaleyküm.
  Eşinizin boşamakla vebale girip girmeyeceğini o düşünsün. Siz kendi durumunuza bakmalısınız. Size tavsiyem şudur: Ailenizden sözüne itibar edeceğiniz namaz kılan, Allah’tan korkan iki büyüğünüze durumunuzu izah edin. Size sizin yanlışlarınızı söylesinler, siz de onları düzeltin. Sonra da sıkıntı devam ederse tekrar onlara başvurun, öbür tarafı da ikaz etsinler. Netice alınmazsa, aile büyükleri olarak gelecekle ilgili bir karar versinler.
  Acele ile ve düşüncesiz kararlar vermemeye çalışın. Evlilik nihayetinde öyle veya böyle budur. Sabredin, Allah’tan yardımını dileyin. Namazınızı ihmal etmeyin, sık sık Kur’an okuyun, rahatlarsınız.

  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Aile içi huzuru bozan kocaya karşı tutum ne olmalı nasıl davranılmalı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Evlilikte her insanın farklı bir sorunu bir imtihanı olabilir. Hayat bir imtihandır ve bu imtihan eşler birbirleri ile imtihan olarak da geçirmeleri mümkün.aile huzuru