Soru ve Cevaplarla İslam ve Ahlak Soruları Forumundan Kadın ve (konuşma, görüşme gibi) zina vesileleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadın ve (konuşma, görüşme gibi) zina vesileleri

  Reklam
  KADIN VE (KONUŞMA, GÖRÜŞME GİBİ) ZİNA VESİLELERİ

  1- Hedef cümleler: Kadın sedef gibidir. Yerinden alınıp yola atıldığı zaman bir daha oraya dönemez. Kadın da bunun gibidir, iffeti gittiği zaman bir daha onunla alakası kalmaz.
  — Bil ki bütün gençler tesettürlü bir kadın gördükleri zaman ona bir sultanmış gibi hürmet ederler. Ama açık bir kadın gördüklerinde ise tam aksine, baktıkça bakarlar. “şu kadından birkaç dakikalığına da olsa yararlanayım” diye düşünürler.
  — Keşke Allah’ın zina edenleri cehennemde nasıl cezalandırmakla tehdit ettiğini bilselerdi. Şüphesiz bu büyük bir şeydir! Alt tarafı geniş, üst tarafı dar bir fırın! Alt tarafından ateş çıkar. Zina eden erkekler ve kadınlar çıplak halde bu ateşte yanarlar. Bu ateşin yakıcı şiddetinden ötürü bağırıp dururlar!...
  — Namusunu, ailenin namusunu ve güzelliğini verdiğin şahıs bütün bunlara müstahak oluyor değil mi? Ben inanıyorum ki, o seni izlediği için bunu hak etmiştir. Zira o bunu tek başına yapamaz.
  — Akıl sahibi kadın, şayet bir arabada iken ruhunun alındığını düşünse, varacağı yerin neresi olacağını da düşünmez mi? Karanlık kabirde onun hali nasıl olacaktır? Cehenneme çukurlarından bir çukurda mı, yoksa cennet bahçelerinden bir bahçede mi olacak?
  2- Dil ve El Zinasının Sebepleri ve Çareleri:
  — Allah’a imanın zayıf olması: Rahman olan Allah’ı murakabe şuurunun olmaması, ahireti, ölümü ve cehennemi unutmak. İnsanlardan çekinenler, Allah’tan korkmuyorlar mı?!
  Çaresi: Allah’ı murakabe etmek, şüphesiz Allah kulunun her anından haberdardır. Ölümün de ne zaman geleceği belli değildir.
  — Evde kötü terbiye: Bununla beraber kız evlat bundan dolayı mazur değildir! Zira onun kendi aklı, fikri, dini ve vicdanı vardır.
  Çaresi: Salih bir gidişata dönmek, film seyretmeyi, düşük dergiler okumayı ve şarkı dinlemeyi terk etmek.
  — Kadının ihtiyaç ve zaruret olmadan evden sık dışarı çıkması: Bu kadınların erkeklerle karışmasına ve günahkâr bakışlara sebep olmaktadır.
  Çaresi: Evde durmakta sabretmeli, dışarı çıkmak zorunda kaldığı zaman da süslenmeden, tesettürü ve vakarı ile çıkmalıdır.
  — Kötü arkadaş: Nice genç kızlar kötü arkadaşları sayesinde kötülüklere sürüklenmiştir. Nitekim denilmiştir ki: “Kuşlar kendileri gibi olanın peşine düşer.” Yine: “Arkadaş, sürükleyendir” denilmiştir.
  Çaresi: Saliha arkadaşlar edinmektir.
  Unutma!
  - Dünya kalacak yer değil, son bulacak bir uğrak yeridir.
  - Ölüm ve onun sarhoşluğunu, kabir ve onun karanlığını, haşir ve dirilişi, cehennemi ve onun azabını unutma!
  - Önceki ve sonrakilerin önüne serilecek ayıpları ve âlemlerin rabbinin soracağı hesabı unutma!
  Masum bir genç kızın hikâyesi:
  Telefon numarasını çevirdi ve ona ulaştı… “Beni nereden tanıyorsun?” dedi. Dedi ki: “İlk bakışta âşık oldum” o da gafil bir şekilde onu tasdik etti. Böylece onu zehirli telefon hançeri ile utanma duygusundan koparmaya sevk etti.
  Cehennemi mesken edinenlerin ahlakını kendisine hayat tarzı yapan ne kazanır?
  Ey gizli inci! Seninle konuşanı aptal zannetme! Hayır, bilakis o çok zekidir! Önünde seni gece gündüz sevdiğini söyleyerek ağlar. Fakat bu yalancı bunu onlarca kıza yapmış, sana söylediklerini onlara da söylemiştir.
  3- Dil ve el zinasının üslupları:
  — Geç saatlere kadar telefon görüşmeleri
  — Derece derece konuşmayı ilerletmeleri
  — Onların da bu ilerlemiş konuşmaya katılması üzerine çıkma teklifinde bulunması
  — Maddi açıdan baskı yaparak onu kullanmak
  Şunlardan sakın!
  Tecrübelerin gösterdiği gibi, kadın ve erkeklerin birbirleriyle görüşmeleri bulaşıcıdır.
  Kadın ve erkeklerin birbirleriyle görüşmeleri, nice evleri bozmuş, nicelerine büyük suçları güzel göstermiştir. Kadın ve erkeklerin birbirleriyle görüşmeleri ifsat edicidir.
  Bu hikmeti yeniden düşün, nice bir anlık lezzet uzun süren hüsranlara götürmüştür.


  Paylaş
  Kadın ve (konuşma, görüşme gibi) zina vesileleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Zina gibi büyük bir haram ve günahtan sakınmanın yolu küçük olan günahlardan sakınmakla geçer. Küçük diye yapılan günahlar yapıldıkça zamanla normal görünmesine neden olabilir.zina yapan kadının kabir azabı,  zina eden kadınla konuşulurmu,  zina yapan kad1n1n kabirdeki hali