Soru ve Cevaplarla İslam ve Ahlak Soruları Forumundan Zina eden kişi bunu eşine söylemesi gerekir mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Zina eden kişi bunu eşine söylemesi gerekir mi?

  Reklam
  Değerli Kardeşimiz;

  Daha önce zina etmiş birisi bunu eşine söylemek zorunda değildir. Fitneye sebep olacağından söylememesi gerekir. Söylemediğinden dolayı eşi kendisine haram olmaz.

  -Kişinin bir günahını -eşi de olsa- başkasıyla paylaşmak ayrıca bir günahtır. Allah’ın gizli kalmasına izin verdiği ve öyle kalmasını istediği bir günahı başkasıyla paylaşmak, O’nun gizlilik hikmetine ve arzusuna aykırıdır.

  Kaldı ki, zina gibi bir suçu eşiyle paylaşmaya kalkmak, hayat boyu onun huzursuz yaşamasına da neden olur. Nereden bakarsanız bakın, günahı başkasıyla -özellikle de eşiyle- paylaşmak ikinci kez bir günah olur.

  Allah ile kul arasındaki bu günahı yalnız onun dergâhına arz etmek, bundan dolayı tevbe ve istiğfar etmek gerekir ki, hem dünya, hem de ahiret hayatı mutlu, kutlu olsun.
  Sorularla İslamiyet Editör


  Paylaş
  Zina eden kişi bunu eşine söylemesi gerekir mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Eşini aldatan bir kimse eğer eşi bunu anlayışla karşılayacaksa yani unutulacaksa helallik ister daha kötü olacaksa Allahu tealadan af dileyip bir daha yapmamak için daha yapmamak üzere tövbe eder.eşini başkasıyla paylaşmak