Soru ve Cevaplarla İslam ve Abdest / Teyemmüm soruları Forumundan Misafirlikteyken gusül alınması gereken bir durum oluştuğunda nasıl davranılmalıdır ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Misafirlikteyken gusül alınması gereken bir durum oluştuğunda nasıl davranılmalıdır ?

  Reklam
  SORU: Hocam ben bir kaç hafta sonra ailemle benim için hayırlı bir durum için Denizli’ye gideceğiz. Sorum şu hocam: Biz orada toplam iki gece kalacağız ve herhangi bir durumda şeytan rüyama gelse ben nasıl davranmalıyım? Yani orada nasıl temizlenmem gerekir. Müsait veya utanılacak konumdaysam ne yapmalıyım? Hocam ne olur yardımcı olun. Bir gün namazsız, ibadetsiz kalsam kendimi çok ama çok kaybediyorum.

  CEVAP:
  Madem gidiş tarihiniz önceden bellidir; bir hafta öncesinden proteinli gıda almayın. Asıtlı içeceklerden uzak durun. Çok yemeyin. Orada bulunduğunuz sürece de sık sık idrara çıkın. Tam uykunuz gelmeden yatmayın. Buna rağmen banyo yapmanız gerekecek olursa ailenizi devreye sokun, onlar iligilensinler. Ama dininizden taviz vermeyin. Allah’a emanet olun.

  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Misafirlikteyken gusül alınması gereken bir durum oluştuğunda nasıl davranılmalıdır ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanın başına herhangi bir şey gelmeden önce önlemini alması gerekir. Cünüplük hali de buna benzemektedir. Tedbirini almadığı için dinen uydurmaya çalışmak doğru değildir.