Soru ve Cevaplarla İslam ve Abdest / Teyemmüm soruları Forumundan Gusül abdestinde banyoda çok kalmak yinede gusülün olduğuna mutmain olamamak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gusül abdestinde banyoda çok kalmak yinede gusülün olduğuna mutmain olamamak

  Reklam
  Vesveseden ibarettir.
  Şeytanın oyununa kanmayın. Şeytan insanı ibadetten soğutmak, gusül abdestini çekilmez hale getirmek için bu şekilde vesveseler verir.
  Bu durumda öncelikle besmele çekmek guslün farzı değildir.

  Besmele çekmeden de gusül alınır.
  Organın kıpırdamasının meni gelmedikten sonra gusle bir zararı olmaz.
  Şu durumda banyoya girersiniz, niyet etmek de şart değildir. Besmele ve niyet etmeden on dakikayı geçmeyecek şekilde duş alırsınız.
  Ağzınıza ve burnunuza birer defa su vermeniz yeterlidir. On dakikayı geçmeden hemen banyodan çıkarsınız. Kuru yer kalsa dahi guslünüz geçerlidir. Tekrar gusül almaya çalışmayın. Allah sizin vesvese ile şeytana oyuncak olmanızdan razı olmaz.
  Allah'ın razı olmayacağı şekilde saatlerce banyoda kalmanın manası yoktur. En fazla on dakika üzerinize su dökün ve çıkın. Kuru yer kalsa dahi affolunur.Tavsiyelerimize uymazsanız vesveseden kurtulamazsınız. Şüphe ile amel edilmez.

  S.İslmyt  Paylaş
  Gusül abdestinde banyoda çok kalmak yinede gusülün olduğuna mutmain olamamak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Gusül abdesti aldığı halde banyoda çok kalan kişinin abdesti geçerlidir. Bu tür durumlar vesveseden ibarettir. Şeytanın bu tür vesveselerine kanmamak gerekir.banyoda çok kalmak,  banyoda fazla kalmanın zararları,  banyoda fazla kalmak,  banyoda çok kalmanın zararları,  dusta fazla kalma vesvese,  banyoda uzun süre kalmanın zararları