Soru ve Cevaplarla İslam ve Abdest / Teyemmüm soruları Forumundan Gusül abdestinde besmele çekmekten dolayı bir saat banyoda kalıyorum, ne yapmalıyım? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gusül abdestinde besmele çekmekten dolayı bir saat banyoda kalıyorum, ne yapmalıyım?

  Reklam
  Gusül abdestinde besmele çekmekten dolayı bir saat banyoda kalıyorum, ne yapmalıyım?  Durumunuz vesveseden ibarettir. Şeytanın oyununa kanmayın. Şeytan insanı ibadetten soğutmak, gusül abdestini çekilmez hale getirmek için bu şekilde vesveseler verir.
  Bu durumda öncelikle besmele çekmek guslün farzı değildir. Besmele çekmeden de gusül alınır.
  Organın kıpırdamasının meni gelmedikten sonra gusle bir zararı olmaz.
  Şu durumda banyoya girersiniz, niyet etmek de şart değildir. Besmele ve niyet etmeden on dakikayı geçmeyecek şekilde duş alırsınız. Ağzınıza ve burnunuza birer defa su vermeniz yeterlidir. On dakikayı geçmeden hemen banyodan çıkarsınız. Kuru yer kalsa dahi guslünüz geçerlidir. Tekrar gusül almaya çalışmayın. Allah sizin vesvese ile şeytana oyuncak olmanızdan razı olmaz.
  Allah'ın razı olmayacağı şekilde saatlerce banyoda kalmanın manası yoktur. En fazla on dakika üzerinize su dökün ve çıkın. Kuru yer kalsa dahi affolunur.
  Tavsiyelerimize uymazsanız vesveseden kurtulamazsınız. Şüphe ile amel edilmez.  s.i.e


  Paylaş
  Gusül abdestinde besmele çekmekten dolayı bir saat banyoda kalıyorum, ne yapmalıyım? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Şeytan özellikle dini emirleri yerine getiren kişiler ile uğraşarak abdest veya namazı çekilmez hale sokmaya çalışır. Bu tür vesveselere kanmayıp gereğini getirip bitirmek gerekir.gusül abdesti kaç dakikada alınır,  gusül kaç dakikada alınır,  boy abdesti kaç dakikada alınır,  besmele çekerken vesvese,  banyoda vesvese,  besmele vesvese,  abdest kaç dakikada alınır