İslami Giyim / Tesettür Kıyafetleri ve Aba modelleri Forumundan Buda amerikan usulü abaya Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Buda amerikan usulü abaya

  Reklam
  Amerikan usulü abaya

  Katar’da da şubesi bulunan ABD’deki Virginia Commonwealth Üniversitesi moda tasarımı öğrencilerine geçtiğimiz günlerde şöyle bir ödev verildi; Arap kadınlarının giydiği ’abaya’ isimli tesettür kıyafetini yerel değerleri göz önünde bulundurarak stilize edin.

  Amerikan usulu abaya.jpg

  Flamenco, punk rock gibi akımlardan esinlenerek abaya tasarımı yapan öğrenciler, çizimlerini Katar’daki öğrencilere yolladılar. Arap öğrenciler, üzerinden geçtikleri çizimleri Amerikalı tasarımcılara geri gönderdiler. Bunun üzerine Amerikalılar, tasarımda kullanılacak kumaş ve dikişleri seçerek Katar’a yolladı. Katar’daki terziler tasarıma uygun olarak kıyafetleri dikmeye başladı.

  Sınıf arkadaşı Shelby Day ile iri düğmeli, prenses dikişli ve yüksek belli bir abaya tasarlayan Kendra Palin, "Her şeyin siyah olması gerekiyordu, ama aksesuvarlar herhangi bir renkte olabilirdi, biz de gümüş ve mavi renklerini kullandık" dedi. Katar’da dikilen abayalar son rötuşların atılması için Amerikalılara gönderildi. Amerikalıların tasarımı olan 10 abaya geçtiğimiz günlerde Katar’daki bir defilede, modaseverlerle buluştu.

  Projenin adını "Bana bir barınak sağla" idi. Amacı ise kıyafetin farklı kültürlerde nasıl bir sığınak olarak algılandığını anlamaktı. Sınıf öğretmeni Kim Guthrie, "Sınıfımdaki 20 öğrenci, bu sayede dünyaya yönelik daha tarafsız bir bakış açısına sahip oldu. Bu kadınların, böyle giyiniyor olmaları, baskı altında oldukları anlamına gelmez" dedi.  Paylaş
  Buda amerikan usulü abaya Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kumaşı siyah desenleri ise farklı renk olarak tasarlanan Amerikan usulü abaya modeli daha ilk bakışta hem şık hem de rahat bir kıyafet olduğu anlaşılmaktadır.abaya modelleri ikbal,  dubai abaya modelleri,  moda tasarımı çizim,  ikbal gıydıgı abayaları nereden alıyor,  abaya modelleri,  ikbal gıydıgı abayalar